Aktualności  (pokaż wszystkie)
20 sierpień 2015, 14:41

Wyłączenie Panelu Wnioskodawcy Programu Równać Szanse!

Informujemy, że od dnia 25-go sierpnia 2015 r., od godziny 7.00 do dnia 26-go sierpnia 2015 r., do godziny 6.59 zostanie wyłączony Panel Wnioskodawcy, a przez to nie będzie możliwe podejmowanie żadnych aktywności związanych z rozliczeniem i obsługą dotacji przez Grantobiorców. więcej
19 sierpień 2015, 14:57

Już 26 sierpnia ogłaszamy Regionalny Konkurs Grantowy!

W środę, 26 sierpnia Polska Fundacja Dzieci i Młodzież ogłosi Regionalny Konkurs Grantowy Programu Równać Szanse 2015! więcej
19 sierpień 2015, 11:45

Szkolenia "Jak napisać wniosek w Programie Równać Szanse"!

Zapraszamy do udziału w szkoleniach "Jak napisać wniosek w Programie Równać Szanse". Szkolenia odbędą się we wrześniu w 5 największych miastach Polski. więcej
19 sierpień 2015, 10:59

Szkolenie z wykorzystania nowoczesnych technologii dla koordynatorów RS.

Po raz kolejny ogłaszamy rekrutację na szkolenie z zakresu nowoczesnych technologii dla przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji uczestniczących przynajmniej raz w Programie Równać Szanse. więcej
5 lipiec 2015, 16:47

Zakończyło się Szkolenie Młodzieżowych Liderów!

Zakończyło się Szkolenie dla Młodzieżowych Liderów Programu Równać Szanse! więcej
6 lipiec 2009, 11:20

Relacja z finału projektu w Chruszczbrodzie

Młodzież z Chruszczobrodu odkryła i wypromowała miejscowych artystów.

 

8 czerwca w Domu Kultury w Chruszczobrodzie młodzież uroczyście zakończyła i podsumowała trwający 6 miesięcy projekt "Odkrywamy i promujemy wiejskie talenty", realizowany w ramach Programu "Równać Szanse 2008 - Regionalny Konkurs Grantowy".

 

Młodzież z zaprojektowanymi i wydrukowanymi przez siebie zaproszeniami na uroczystość dotarła do władz gminy, lokalnych organizacji i innych zainteresowanych. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili przedstawiciele władz gminy, burmistrz Łaz, przewodniczący Rady Miejskiej, radni, sołtysi, przedstawiciele OSP, KGW, Klubu Seniora, dyrekcja szkoły, rodzice, młodzież oraz mieszkańcy. Najważniejszymi gośćmi byli lokalni artyści, których twórczość była prezentowana.

 

Gimnazjaliści z Zespołu Szkół nr 3 w Chruszczobrodzie, którzy chętnie wzięli udział w realizowanym przedsięwzięciu, zaprezentowali efekty swojej pracy. Okazały się one imponujące. Za swoją pracę otrzymali gorące brawa i wiele słów uznania.

 

Młodzi uczestnicy projektu przez pół roku brali udział w wielu zajęciach i warsztatach. Podczas warsztatów z pedagogiem nabierali wiary w siebie i we własne możliwości oraz kształtowali postawy otwartości na innych ludzi. Na warsztatach z dziennikarzem nauczyli się profesjonalnie przeprowadzić wywiady, opracowywać i kompletować informacje. Warsztaty z instruktorem zajęć komputerowych pozwoliły im opracować zebrane materiały do wydania publikacji i stworzenia prezentacji multimedialnej. Wykonali też zaproszenia, dyplomy i podziękowania na uroczystość końcową. Ponadto na tych zajęciach przygotowywali się do samodzielnego przeprowadzenia uroczystości zakończenia projektu. Nad wszystkimi prowadzonymi zajęciami i wydaniem publikacji zatytułowanej "Twórczość artystów Chruszczobrodu" oraz nad uroczystością kończącą projekt czuwała koordynatorka projektu.

 

 

Cieszymy się, że wzięliśmy udział w realizacji tego projektu. Poznaliśmy wielu lokalnych artystów, mogliśmy zobaczyć bardzo dużo prac, które wykonali. Dziś, widząc ich uśmiechnięte twarze, a niejednokrotnie i wzruszenie, zdaliśmy sobie sprawę z tego, że pomogliśmy, by ich prace zobaczyli i docenili inni. Publikacja o lokalnych artystach, która została wypracowana i wydana w ramach projektu, pozostanie trwałą i ważną cząstką naszej lokalnej społeczności – mówią młodzi ludzie uczestniczący w projekcie. Jest nam niezmiernie miło, że nasza młodzież znalazła i poświęciła czas, by pokazać nasze indywidualne życiowe pasje. Mamy nadzieję, że wśród młodego pokolenia będą tacy, których “zarazimy” i zachęcimy do rozwijania swoich talentów – wypowiadają się bohaterowie publikacji i uroczystości.

 

Przedstawiciele lokalnych władz gminnych wyrazili wiele słów uznania dla zaangażowanej w projekt młodzieży, byli bardzo pozytywnie zaskoczeni bardzo dużym wkładem ich samodzielnej pracy. Spotkanie zostało zakończone słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez panie z Klubu Seniora, przedstawicieli OSP i Koła Gospodyń Wiejskich. Młodzież zaangażowana w projekt niech przyjmie jeszcze raz słowa gratulacji i życzenia kolejnych sukcesów!

 

Koordynator projektu.

 

Projekt: Odkrywamy i promujemy wiejskie talenty

Organizacja: Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Chruszczobród i Chruszczobród Piaski w Chruszczobrodzie

Cel Programu "Równać Szanse"

Konkursy dotacyjne

W tym dziale znajdą się informacje dotyczące aktualnej oferty konkursowej Programu.

Projekty modelowe

Zapraszamy do zapoznania się z Projektami Modelowymi Programu "Równać Szanse".

Kalendarium

Sprawdź co wydarzy się
w Programie "Równać Szanse" w 2015 r.