Aktualności  (pokaż wszystkie)
20 sierpień 2015, 14:41

Wyłączenie Panelu Wnioskodawcy Programu Równać Szanse!

Informujemy, że od dnia 25-go sierpnia 2015 r., od godziny 7.00 do dnia 26-go sierpnia 2015 r., do godziny 6.59 zostanie wyłączony Panel Wnioskodawcy, a przez to nie będzie możliwe podejmowanie żadnych aktywności związanych z rozliczeniem i obsługą dotacji przez Grantobiorców. więcej
19 sierpień 2015, 14:57

Już 26 sierpnia ogłaszamy Regionalny Konkurs Grantowy!

W środę, 26 sierpnia Polska Fundacja Dzieci i Młodzież ogłosi Regionalny Konkurs Grantowy Programu Równać Szanse 2015! więcej
19 sierpień 2015, 11:45

Szkolenia "Jak napisać wniosek w Programie Równać Szanse"!

Zapraszamy do udziału w szkoleniach "Jak napisać wniosek w Programie Równać Szanse". Szkolenia odbędą się we wrześniu w 5 największych miastach Polski. więcej
19 sierpień 2015, 10:59

Szkolenie z wykorzystania nowoczesnych technologii dla koordynatorów RS.

Po raz kolejny ogłaszamy rekrutację na szkolenie z zakresu nowoczesnych technologii dla przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji uczestniczących przynajmniej raz w Programie Równać Szanse. więcej
5 lipiec 2015, 16:47

Zakończyło się Szkolenie Młodzieżowych Liderów!

Zakończyło się Szkolenie dla Młodzieżowych Liderów Programu Równać Szanse! więcej
31 październik 2014, 15:39

Wywiad z Barbarą Zwierzyńską - Doskocz

Imię i Nazwisko: Barbara Zwierzyńska-Doskocz

 

 

Organizacja: Stowarzyszenie NASZE RIO

 

 

Zawód/wykonywane zajęcie:

przedsiębiorca (własna działalność gosp.)

 

 

Dotychczasowe projekty w Równać Szanse:

Ten projekt jest pierwszy

 

 

Skąd Pomysł na Równać Szanse w Złotoryi?

Nie pamiętam już skąd się dowiedziałam o konkursie – chyba z konkursy dla ngo – na facebooku, albo z serwisu ngo.pl. Mamy 15 tyś mieszkańców w mieście, działamy z młodzieżą – więc decyzja była szybka i prosta – próbujemy.

 

 

Czym Równać Szanse wyróżnia się od innych programów dla młodzieży?

Teoretycznie mogę odpowiedzieć o tym, co najbardziej się rzuca w oczy, czyli o nastawieniu na proces, na zmianę a nie produkty itd. Ale prawda jest taka, że dla nas to pierwszy projekt – nie licząc dwóch drobnych dotacji ze Starostwa na przegląd młodych twórców muzycznych. Jesteśmy młodym stowarzyszeniem, dopiero się uczymy pisać projekty i pozyskiwać środki.

 

 

Co wg Pani Program daje młodzieży?  

To co najważniejsze – sprawczość, poczucie wpływu, realną decyzyjność i stwarza przestrzeń do uczenia się (w tym również do popełniania błędów).

 

 

Jak według Pani powinna wyglądać rola koordynatora projektu, aby Młodzi odnieśli sukces?

Wspierać i nie przeszkadzać, nie wtrącać się z naszym, dorosłym, doświadczeniem, bo przecież już wszystko wiemy najlepiej, znamy rozwiązania, mamy przetarte ścieżki, sposoby działania – i to jest najtrudniejsze, żeby się przestawić.

 

 

Co było największym problemem, do tej pory, w przygodzie z RS?

Nie mieliśmy jakiś dużych problemów, może trochę z jednej strony boimy się, że nasz projekt jest bardzo ambitny, skomplikowany, wymagający zaangażowania dużej ilości partnerów lokalnych i mobilizacji, ale to też jest czynnik motywujący, spore wyzwanie, i dla mnie, i dla młodych.

 

 

Co robicie w ramach OKG?

Długo wybieraliśmy temat, młodzi chcieli coś kreatywnego, film, teatr, chcieli by to zostało na dłużej i koniecznie chcieli żeby było związane z miastem, z naszą historią. W końcu ktoś przyniósł książkę pana Andrzeja Wojciechowskiego. Powieść o naszym mieście i jego mieszkańcach w latach 1933-1956. Jest to historia dwóch rodzin – niemieckiej i polskiej, książka ma dwie płaszczyzny – z jednej strony opowiada o wielkiej historii: faszyzm, kryzys, wojna, przesiedlenia, czasy stalinowskie, a z drugiej codzienne życie mieszkańców: miłość, rodzina, praca, a to wszystko właśnie tutaj, w naszej Złotoryi. Młodzi natychmiast podłapali pomysł i jednomyślnie zdecydowali się na nakręcenie filmu na podstawie powieści.

 

 

Czego najbardziej Pani się obawia?

Słomianego zapału przy tak dużej złożoności projektu, tego czy utrzymamy zainteresowanie i motywację wszystkich członków zespołu.

 

 

Czym Młodzież Panią zaskoczyła?   

Entuzjazmem, odwagą, pomysłami.

 

 

Co chciałaby, Pani – jako Koordynator – aby młodzież osiągnęła przez udział w projekcie?

Chciałabym, żeby projekt był wielkim wydarzeniem nie tylko dla nich, ale dla całej społeczności. Chcę żeby po projekcie zostali z przekonaniem, że skoro zrobili coś tak dużego i ważnego to „mogą wszystko”, cokolwiek postanowią i zaplanują.

 

 

Gdyby miała Pani polecić innym program Równać Szanse, a szczególnie Ogólnopolski Konkurs Grantowy – tym, którzy jeszcze się wahają, to co byś powiedziała?
Bardzo podoba mi się wsparcie dla startujących jeszcze na etapie składania wniosków – szkolenia po etapie pisania diagnozy i po otrzymaniu dotacji – to jest ogromna pomoc i dawka wiedzy i umiejętności, z której korzystam nie tylko przy projekcie, ale każdego dnia, pracując z młodzieżą i dostosowując do ich potrzeb sposób zarządzania stowarzyszeniem. M.in. utworzyliśmy młodzieżową radę programową, mamy młodych we władzach stowarzyszenia, przestajemy powoli robić cokolwiek DLA młodzieży, robimy Z młodzieżą

 

 

Najważniejsze życiowe doświadczenie…?

Macierzyństwo -mam trójkę małych dzieci, więc wszelkie pozostałe doświadczenia typu kilkanaście lat w korporacji, zarządzanie kilkumilionowym budżetem, czy nawet stworzenie stowarzyszenia czy codzienne prowadzenie firmy wypadają przy tym po prostu blado.

 

 

Największe twoje marzenie…?

Nurkowanie z rekinami w RPA. 

Cel Programu "Równać Szanse"

Konkursy dotacyjne

W tym dziale znajdą się informacje dotyczące aktualnej oferty konkursowej Programu.

Projekty modelowe

Zapraszamy do zapoznania się z Projektami Modelowymi Programu "Równać Szanse".

Kalendarium

Sprawdź co wydarzy się
w Programie "Równać Szanse" w 2015 r.