Aktualności  (pokaż wszystkie)
20 sierpień 2015, 14:41

Wyłączenie Panelu Wnioskodawcy Programu Równać Szanse!

Informujemy, że od dnia 25-go sierpnia 2015 r., od godziny 7.00 do dnia 26-go sierpnia 2015 r., do godziny 6.59 zostanie wyłączony Panel Wnioskodawcy, a przez to nie będzie możliwe podejmowanie żadnych aktywności związanych z rozliczeniem i obsługą dotacji przez Grantobiorców. więcej
19 sierpień 2015, 14:57

Już 26 sierpnia ogłaszamy Regionalny Konkurs Grantowy!

W środę, 26 sierpnia Polska Fundacja Dzieci i Młodzież ogłosi Regionalny Konkurs Grantowy Programu Równać Szanse 2015! więcej
19 sierpień 2015, 11:45

Szkolenia "Jak napisać wniosek w Programie Równać Szanse"!

Zapraszamy do udziału w szkoleniach "Jak napisać wniosek w Programie Równać Szanse". Szkolenia odbędą się we wrześniu w 5 największych miastach Polski. więcej
19 sierpień 2015, 10:59

Szkolenie z wykorzystania nowoczesnych technologii dla koordynatorów RS.

Po raz kolejny ogłaszamy rekrutację na szkolenie z zakresu nowoczesnych technologii dla przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji uczestniczących przynajmniej raz w Programie Równać Szanse. więcej
5 lipiec 2015, 16:47

Zakończyło się Szkolenie Młodzieżowych Liderów!

Zakończyło się Szkolenie dla Młodzieżowych Liderów Programu Równać Szanse! więcej
22 wrzesień 2014, 13:24

Relacja z Forum w Koszarawie

Forum lokalne odbyło się w dniu 19 września 2014 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Koszarawie w którym uczestniczyło 27 osób. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele szkół, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnego Ośrodka Kultury, organizacji pozarządowych, tym straży pożarnej, Fundacji Braci Golec, osób prywatnych. Celem forum była dyskusja nad współczesnymi potrzebami młodych  oraz zainteresowanie wspierania ich rozwojem.

Forum rozpoczęła o godz. 13.00 Dyrektor Biblioteki Małgorzata Kępka, następnie Artur Łęga z Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży przybliżył uczestnikom temat wyrównywania szans młodzieży.

Uczestnicy forum pracowali metodą Word Cafe przy kawiarnianych stolikach. Moderatorem spotkania była Anna Jafernik, lider PAFW, działa również w Żywieckiej Fundacji Rozwoju i w Instytucji Filmowej Silesia-Film i kinie Janosik, jako specjalista ds. promocji i organizacji widowni. Forumowicze pracowali nad pytaniami dotyczącymi młodzieży w gminie:

  1. Oferta dla młodych instytucji w gminie, organizacji i szkół?
  2. Jacy są młodzi w Koszarawie?
  3. Dalsze losy młodzieży w gminie.
  4. Jakie są potrzeby młodych, jak są rozpoznawalne, jakie są metody dotarcia do młodych?

Debata i intensywne dyskusje w grupach dały bardzo dobre efekty – przede wszystkim zmieniła sposób myślenia uczestników forum i skierowała je na nowe horyzonty. Forumowicze dostrzegli potrzebę podjęcia inicjatyw lokalnych i  działań na rzecz młodych. Uznali, iż zmianę sytuacji należy rozpocząć przede wszystkim od siebie. Sukcesem Forum niewątpliwie jest to, że jego zakończenie nie oznacza końca współpracy. Cieszy fakt, że większość uczestników zapisała się na listę chętnych do dalszego, wspólnego kontynuowania rozwoju młodych w gminie. Z forum będzie wydana ulotka zawierająca zdjęcia i opisy wyników pracy podczas forum. Anna Jafernik na końcu przedstawiła krótką prezentację z projektu Równać szanse „Teatr młodych pod Lachowym Groniem” oraz informacje o projektach i środkach dla młodzieży.

W spotkaniu uczestniczyły media – radio ESKA, dla którego wywiadu udzielili Artur Łęga -  Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży, Marek Majdak -  Ochotnicza Straż Pożarna, Małgorzata Kępka – Gminna Biblioteka Publiczna w Koszarawie.

Koordynator lokalnego forum Małgorzata Kępka podziękowała gościom za przybycie, a na  zakończenie  spotkania wystąpiła Kapela Młodych z Koszarawy.

Cel Programu "Równać Szanse"

Konkursy dotacyjne

W tym dziale znajdą się informacje dotyczące aktualnej oferty konkursowej Programu.

Projekty modelowe

Zapraszamy do zapoznania się z Projektami Modelowymi Programu "Równać Szanse".

Kalendarium

Sprawdź co wydarzy się
w Programie "Równać Szanse" w 2015 r.