Aktualności  (pokaż wszystkie)
20 sierpień 2015, 14:41

Wyłączenie Panelu Wnioskodawcy Programu Równać Szanse!

Informujemy, że od dnia 25-go sierpnia 2015 r., od godziny 7.00 do dnia 26-go sierpnia 2015 r., do godziny 6.59 zostanie wyłączony Panel Wnioskodawcy, a przez to nie będzie możliwe podejmowanie żadnych aktywności związanych z rozliczeniem i obsługą dotacji przez Grantobiorców. więcej
19 sierpień 2015, 14:57

Już 26 sierpnia ogłaszamy Regionalny Konkurs Grantowy!

W środę, 26 sierpnia Polska Fundacja Dzieci i Młodzież ogłosi Regionalny Konkurs Grantowy Programu Równać Szanse 2015! więcej
19 sierpień 2015, 11:45

Szkolenia "Jak napisać wniosek w Programie Równać Szanse"!

Zapraszamy do udziału w szkoleniach "Jak napisać wniosek w Programie Równać Szanse". Szkolenia odbędą się we wrześniu w 5 największych miastach Polski. więcej
19 sierpień 2015, 10:59

Szkolenie z wykorzystania nowoczesnych technologii dla koordynatorów RS.

Po raz kolejny ogłaszamy rekrutację na szkolenie z zakresu nowoczesnych technologii dla przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji uczestniczących przynajmniej raz w Programie Równać Szanse. więcej
5 lipiec 2015, 16:47

Zakończyło się Szkolenie Młodzieżowych Liderów!

Zakończyło się Szkolenie dla Młodzieżowych Liderów Programu Równać Szanse! więcej
18 grudzień 2013, 16:50

Co się dzieje w projekcie Instytut Ciekawej Roboty

Projekt „Instytut Ciekawej Roboty”, Co się dzieje?

 

Realizujemy projekt już od kilku miesięcy. Pokonaliśmy pierwsze bariery i trudności.  Grupa powoli zaczyna się odnajdywać w nowej sytuacji. Są coraz bardziej widoczni. Swoje osiągnięcia prezentują w gazetce projektowej pod nazwą „Projekcik pl.”. Nazwę i formułę  sami wymyślili i samodzielnie redagują. Raz w miesiącu wydawany jest kolejny numer. W gazetce nie tylko o projekcie, ale i o sprawach, które nurtują młodych. Jednocześnie jest ona narzędziem do promocji projektu w środowisku. Jest dostarczana do biblioteki publicznej, biblioteki szkolnej, pokoju nauczycielskiego, gabinetu dyrektora, internatu i  przekazywana  innym uczniom szkoły.  Oddaję zatem głos młodym.

 

Wycieczka integracyjna na Litwę

 

28 września 2013r. uczestnicy projektu Instytut Ciekawej Roboty, który realizowany jest przez Regionalne Towarzystwo Oświatowo - Kulturalne wspólnota Wiejska w Kijewie  w partnerstwie z Zespołem Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku, wzięli udział  w dwudniowym integracyjno- szkoleniowym wyjeździe na Litwę.

 

Podróż zaczęła się bardzo wcześnie, jednak minęła miło i przyjemnie. Po niedługim czasie dojechaliśmy do Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Stelmachowskiego w Starych Trokach, gdzie poczęstowano nas kibinami, czyli dużymi pierogami nadziewanymi farszem. Tego samego dnia spotkaliśmy się z naszymi rówieśnikami z Litwy, którzy realizują bardzo podobny projekt. Dzięki czemu mogliśmy wymienić się naszymi doświadczeniami. Następnie wspólnie braliśmy udział w różnych grach i zabawach integracyjnych, które prowadziła pani Marzanna Krajewska  – pedagog, edukator, trenerka  i autorka wielu publikacji dla dzieci i młodzieży. Pani Marzena prowadziła również warsztaty szkoleniowe z komunikacji interpersonalnej. Naszym zadaniem było także opracowanie logo projektu, którego jesteśmy uczestnikami.  Po miło spędzonym, ale i pracowitym dniu zjedliśmy pyszną kolację, którą sami sobie przygotowaliśmy. Noc spędziliśmy w szkolnych klasach.

 

W niedzielę udaliśmy się do zamku w Starych Trokach, który położony jest na wyspie jeziora Galwe. Jest jednym z najpotężniejszych zamków we Wschodniej Europie, został wzniesiony, aby bronić Wilno od napadów krzyżackich z zachodniej strony. Obecnie na zamku znajduje się Muzeum Zamku Trockiego.

 

Bardzo miło wspominamy nasz pobyt na Litwie, chętnie wrócilibyśmy tam jeszcze raz. Cieszymy się, ze mogliśmy poznać tylu ciekawych ludzi. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będziemy mogli ugościć ich u nas, w naszej szkole.

 

                                                         Klaudia Jóźwiak – uczestnik projektu

Plener fotograficzny na wsi

 

5 października 2013 roku grupa uczestnicząca w  projekcie „Instytut Ciekawej Roboty” wyjechała do gospodarstwa agroturystycznego „Sadyba”, znajdującego się we wsi Możne, w poszukiwaniu ciekawych obiektów fotograficznych. Pogoda dopisała. Przywitano nas smakowitym obiadem. Po posiłku podzieliliśmy się na trzy grupy i ruszyliśmy w teren. Zadaniem każdego zespołu było wykonanie serii zdjęć o dowolnej tematyce. Wszyscy bawiliśmy się świetnie utrwalając aparatem ciekawą okolicę. Gospodarze byli zainteresowani naszymi działaniami. Chętnie nam pomagali. Okazało się, że właściciel posiada liczną kolekcję motorów. Koledzy, korzystając z okazji, próbowali dowiedzieć się jak najwięcej  na temat jednośladów. Wymiana poglądów przerodziła się w interesującą dyskusję o motoryzacji. Kolekcjoner był zachwycony faktem, że młode pokolenie posiada tak rozległą wiedzę na temat jego pasji. Przy herbacie dyskutowaliśmy o wykonanych zadaniach, wymieniając się poglądami. Koncert karaoke w wykonaniu poszczególnych uczestników projektu zakończył pobyt w przyjaznej Sadybie. Na pewno będziemy miło wspominać ten wyjazd.

                                                                                            Kamil Łapszys – uczestnik projektu

Bardzo ciekawe warsztaty

 

W ciągu ostatnich tygodni uczestnicy projektu „Instytut Ciekawej Roboty” podobierali się w kilkuosobowe grupy i przemierzali ulice Olecka i okolic w poszukiwaniu ciekawych obiektów fotograficznych. Zebrany materiał został wykorzystany do ćwiczeń  warsztatowych, które prowadziła pani Dorota Klewicka – pasjonatka, która od wielu lat zajmuje się fotografią i zaawansowaną obróbką graficzną zdjęć. Podczas spotkania zostały zaprezentowane różne techniki fotografowania oraz  programy przeznaczone do obróbki zdjęć. „Sądzę, że tego typu zajęcia są bardzo interesujące, a przy okazji uczą nas kreatywności, integracji oraz pracy   w grupie. Dzięki pani Dorocie poznałam wiele ciekawych metod z dziedziny fotografii. Z niecierpliwością czekam na następne zajęcia” – mówi Wiola Barwińska, jedna z uczestniczek projektu. W imieniu wszystkich uczestników projektu chciałabym podziękować pani Dorocie Klewickiej za współpracę oraz poświęcony nam czas.

Klaudia Jóźwiak – uczestniczka projektu

 

 

 

 

 

 

 

Cel Programu "Równać Szanse"

Konkursy dotacyjne

W tym dziale znajdą się informacje dotyczące aktualnej oferty konkursowej Programu.

Projekty modelowe

Zapraszamy do zapoznania się z Projektami Modelowymi Programu "Równać Szanse".

Kalendarium

Sprawdź co wydarzy się
w Programie "Równać Szanse" w 2015 r.