Aktualności  (pokaż wszystkie)
20 sierpień 2015, 14:41

Wyłączenie Panelu Wnioskodawcy Programu Równać Szanse!

Informujemy, że od dnia 25-go sierpnia 2015 r., od godziny 7.00 do dnia 26-go sierpnia 2015 r., do godziny 6.59 zostanie wyłączony Panel Wnioskodawcy, a przez to nie będzie możliwe podejmowanie żadnych aktywności związanych z rozliczeniem i obsługą dotacji przez Grantobiorców. więcej
19 sierpień 2015, 14:57

Już 26 sierpnia ogłaszamy Regionalny Konkurs Grantowy!

W środę, 26 sierpnia Polska Fundacja Dzieci i Młodzież ogłosi Regionalny Konkurs Grantowy Programu Równać Szanse 2015! więcej
19 sierpień 2015, 11:45

Szkolenia "Jak napisać wniosek w Programie Równać Szanse"!

Zapraszamy do udziału w szkoleniach "Jak napisać wniosek w Programie Równać Szanse". Szkolenia odbędą się we wrześniu w 5 największych miastach Polski. więcej
19 sierpień 2015, 10:59

Szkolenie z wykorzystania nowoczesnych technologii dla koordynatorów RS.

Po raz kolejny ogłaszamy rekrutację na szkolenie z zakresu nowoczesnych technologii dla przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji uczestniczących przynajmniej raz w Programie Równać Szanse. więcej
5 lipiec 2015, 16:47

Zakończyło się Szkolenie Młodzieżowych Liderów!

Zakończyło się Szkolenie dla Młodzieżowych Liderów Programu Równać Szanse! więcej
29 czerwiec 2012, 10:04

Wywiad z Krystyną Wójtowicz

Imię i nazwisko:  Krystyna Wójtowicz

 

Zawód/ wykonywane zajęcie: bibliotekarz/ dyrektor biblioteki

 

Koordynowany projekt, w jakich latach i w której ścieżce programu: „To co mamy realnie przedstawimy wirtualnie” Program „Równać Szanse – Działajmy Razem 2011”

 

Organizacja aplikująca w konkursie oraz miejscowość: Gminna i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rzeczniowie

 

Najciekawsze doświadczenie z okresu realizacji projektu: wymiana doświadczeń i uczenie się od młodzieży

 

Jakie korzyści przynosi Pani możliwość koordynacji projektu? Realne korzyści koordynowania takiego projektu pozwala mi na budowanie prestiżu instytucji w środowisku lokalnym poprzez pracę z młodymi ludźmi.

 

Jaki wpływ na działania w projekcie mają jego uczestnicy (na etapie planowania i realizacji)?  Pomysły na etapie planowania, podział zadań, komunikacja w grupie.

 

Które z elementów projektu cieszyły się największym zainteresowaniem młodych? Robienie filmików, prace nad planowaniem i promocją konkursu, gra terenowa.

 

Skąd pomysł na projekt, który w większości realizowany jest wirtualnie? Z założeń PFDiM wynikało, że miała to być wymiana doświadczeń przy pomocy Internetu, portali społecznościowych. Przedstawiony regulamin programy spodobał się młodzieży, oni sami stwierdzili, że to może być ciekawe. Potem szukaliśmy partnera i padło na Krynice.

 

Jak ocenia Pani nową formę projektów, realizowanych przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii w ramach Działajmy Razem? Młodzieży się bardzo ta forma podobała, wirtualne kontakty są dla nich „chlebem powszednim”, bardzo sprawni informatycznie, chętni do uczenia się przy pomocy nowych technologii informatycznych.

 

Czego nauczyła się (uczy się) Pani od młodzieży podczas pracy nad projektem?  Rozmowy przez skype.

 

Co uważa Pani za największy (dotychczasowy) sukces związany z realizacją projektu? Zaplanowane działania zostały zrealizowane. Kontaktujemy się wirtualnie. Realnie też było super.

 

Czy zdarzyły się jakieś problemy podczas koordynowania projektu? Słomiany zapał niektórych uczestników. Dużo trzeba pracować nad motywowaniem.

 

Jakimi doświadczeniami chciałaby Pani podzielić się z innymi koordynatorami? Czasami bywa trudno, ale w młodzież trzeba inwestować zawsze!

 

W najbliższej przyszłości chciałabym... odpocząć

 

W weekend najbardziej lubię...  czytać

 

W podróż wybrałabym się do...  Chin

 

W mojej pracy lubię... miłą i twórczą współpracę

 

Moim marzeniem jest...   wyjechać w podróż motocyklem po Europie

 

 

Cel Programu "Równać Szanse"

Konkursy dotacyjne

W tym dziale znajdą się informacje dotyczące aktualnej oferty konkursowej Programu.

Projekty modelowe

Zapraszamy do zapoznania się z Projektami Modelowymi Programu "Równać Szanse".

Kalendarium

Sprawdź co wydarzy się
w Programie "Równać Szanse" w 2015 r.