Aktualności  (pokaż wszystkie)
20 sierpień 2015, 14:41

Wyłączenie Panelu Wnioskodawcy Programu Równać Szanse!

Informujemy, że od dnia 25-go sierpnia 2015 r., od godziny 7.00 do dnia 26-go sierpnia 2015 r., do godziny 6.59 zostanie wyłączony Panel Wnioskodawcy, a przez to nie będzie możliwe podejmowanie żadnych aktywności związanych z rozliczeniem i obsługą dotacji przez Grantobiorców. więcej
19 sierpień 2015, 14:57

Już 26 sierpnia ogłaszamy Regionalny Konkurs Grantowy!

W środę, 26 sierpnia Polska Fundacja Dzieci i Młodzież ogłosi Regionalny Konkurs Grantowy Programu Równać Szanse 2015! więcej
19 sierpień 2015, 11:45

Szkolenia "Jak napisać wniosek w Programie Równać Szanse"!

Zapraszamy do udziału w szkoleniach "Jak napisać wniosek w Programie Równać Szanse". Szkolenia odbędą się we wrześniu w 5 największych miastach Polski. więcej
19 sierpień 2015, 10:59

Szkolenie z wykorzystania nowoczesnych technologii dla koordynatorów RS.

Po raz kolejny ogłaszamy rekrutację na szkolenie z zakresu nowoczesnych technologii dla przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji uczestniczących przynajmniej raz w Programie Równać Szanse. więcej
5 lipiec 2015, 16:47

Zakończyło się Szkolenie Młodzieżowych Liderów!

Zakończyło się Szkolenie dla Młodzieżowych Liderów Programu Równać Szanse! więcej
22 czerwiec 2012, 14:31

Wywiad z Marzeną Gardiasz

Imię i nazwisko: Marzena Gardiasz

 

Zawód/ wykonywane zajęcie: bibliotekarz

 

Koordynowany projekt, w jakich latach i w której ścieżce programu: „To co mamy realnie przedstawimy wirtualnie” – Program „Równać Szanse- Działajmy Razem” 2011

 

Organizacja aplikująca w konkursie oraz miejscowość: Biblioteka Publiczna Gminy Krynice

 

Najciekawsze doświadczenie z okresu realizacji projektu: Jest to mój pierwszy projekt partnerski, chciałam sprawdzić, czy można współpracować na odległość. Okazało się, że tak. Tematyka projektu bardzo spodobał się młodzieży. W grupie projektowej uczestniczyła młodzież z gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych, utwierdziło mnie to w przekonaniu, że istnieje  potrzeba organizowania zajęć edukacyjnych dla młodzieży w różnym wieku . Młodzi ludzie są ciekawi świata, bez problemów nawiązują nowe znajomość, pokonują własną nieśmiałość. W trakcie przedsięwzięcia dołączyły do nas nowe osoby, które zostały do końca. Cieszy mnie fakt, że pomimo tego, że projekt zakończył się, to młodzież pragnie go kontynuować.  

 

Jakie korzyści przynosi Pani możliwość koordynacji projektu? Praca z młodymi ludźmi do łatwych nie należy, lecz bez niej nie wyobrażam sobie życia. W trakcie realizacji projektu nabyłam nowe doświadczenia i wiedzę związana z zarządzaniem projektem. Jestem zadowolona z grupy projektowej, jaką udało mi się stworzyć. Łączył ich wspólny cel i poczucie odpowiedzialności. Uświadomiłam młodzieży poczucie ich własnej wartości i możliwości odniesienia sukcesu osobistego. Biblioteka, w której pracuję wzmocniła swój autorytet wśród młodzieży, jako miejsce przyjazne, proponujące atrakcyjną działalność. Ja osobiście czuje się dowartościowana i potrzebna.

 

Jaki wpływ na działania w projekcie mają jego uczestnicy (na etapie planowania i realizacji)? Młodzież w projekcie jest najważniejsza. To ona zgłasza pomysły, dzieli się zadaniami, komunikuje w grupie, realizuje działania i prezentuje efekty swojej pracy.

 

Które z elementów projektu cieszyły się największym zainteresowaniem młodych?  Myślę, że spotkanie z rówieśnikami z grupy partnerskiej, videokonferencje, tworzenie filmów o swojej miejscowości, no i oczywiście gra terenowa.

 

Skąd pomysł na projekt, który w większości realizowany jest wirtualnie? Projekt był pomysłem grupy partnerskiej z Rzeczniowa. Zostaliśmy zaproszeni do udziału w tym przedsięwzięciu, oczywiście bez chwili namysłu zgodziliśmy się.   Pomysł projektu przypadł mi do gustu, młodzieży jeszcze bardziej.  

 

Jak ocenia Pani nową formę projektów, realizowanych przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii w ramach Działajmy Razem? W trakcie realizacji projektu uczestnicy mieli możliwość korzystania z nowoczesnych technologii, które są doskonałym narzędziem szybkiej komunikacji i wymiany informacji. Młodzież doskonale sobie z tym radziła. Uważam, że pomysł wykorzystania Internetu był jak najbardziej trafiony.

 

Czego nauczyła się (uczy się) Pani od młodzieży podczas pracy nad projektem? Obsługi programu do tworzenia filmów oraz korzystania ze skype.  Tak na poważnie uczę się od nich spontaniczności i otwartości. Zazdroszczę odwagi i młodości.  

 

Co uważa Pani za największy (dotychczasowy) sukces związany z realizacją projektu? Sukcesem jest to, że projekt nadal „żyje”, będzie kontynuowany w nowym wymiarze. Nawiązały się nowe relacje pomiędzy uczestnikami projektu. Osobiście mam stały kontakt przez facebooka z uczestnikami z Rzeczniowa. Zaplanowane działania projektowe zostały zrealizowane.

 

Czy zdarzyły się jakieś problemy podczas koordynowania projektu?  W trakcie realizacji projektu nie wystąpiły istotne problemy, które wpłynęłyby na harmonogram działań projektowych.

 

Jakimi doświadczeniami chciałaby Pani podzielić się z innymi koordynatorami?  Koordynacja projektu jest zajęciem czasochłonnym i wymaga dobrej organizacji  pracy, doskonałej współpracy z lokalnym środowiskiem, partnerami oraz oczywiście z uczestnikami projektu. Jest to zajęcie dla ludzi z pasją i poświęceniem.  

 

W najbliższej przyszłości chciałabym... W najbliższym czasie chciałabym nadrobić  zaległości zawodowe i poświęcić więcej czasu rodzinie.

 

W weekend najbardziej lubię... Aktywnie spędzić czas w przydomowym ogrodzie.

 

W podróż wybrałabym się do...  Nigdy nie byłam na Mazurach, chciałabym zobaczyć ten  cud natury.

 

W mojej pracy lubię...To, że niczego nie mogę zaplanować. Jest mnóstwo pracy, więc o nudzie nie ma mowy. Lubię poznawać nowych ludzi i wymieniać się dobrymi praktykami.

 

Moim marzeniem jest... Moim marzeniem jest wsiąść do pociągu byle, jakiego...

 

 

 

Cel Programu "Równać Szanse"

Konkursy dotacyjne

W tym dziale znajdą się informacje dotyczące aktualnej oferty konkursowej Programu.

Projekty modelowe

Zapraszamy do zapoznania się z Projektami Modelowymi Programu "Równać Szanse".

Kalendarium

Sprawdź co wydarzy się
w Programie "Równać Szanse" w 2015 r.