Aktualności  (pokaż wszystkie)
20 sierpień 2015, 14:41

Wyłączenie Panelu Wnioskodawcy Programu Równać Szanse!

Informujemy, że od dnia 25-go sierpnia 2015 r., od godziny 7.00 do dnia 26-go sierpnia 2015 r., do godziny 6.59 zostanie wyłączony Panel Wnioskodawcy, a przez to nie będzie możliwe podejmowanie żadnych aktywności związanych z rozliczeniem i obsługą dotacji przez Grantobiorców. więcej
19 sierpień 2015, 14:57

Już 26 sierpnia ogłaszamy Regionalny Konkurs Grantowy!

W środę, 26 sierpnia Polska Fundacja Dzieci i Młodzież ogłosi Regionalny Konkurs Grantowy Programu Równać Szanse 2015! więcej
19 sierpień 2015, 11:45

Szkolenia "Jak napisać wniosek w Programie Równać Szanse"!

Zapraszamy do udziału w szkoleniach "Jak napisać wniosek w Programie Równać Szanse". Szkolenia odbędą się we wrześniu w 5 największych miastach Polski. więcej
19 sierpień 2015, 10:59

Szkolenie z wykorzystania nowoczesnych technologii dla koordynatorów RS.

Po raz kolejny ogłaszamy rekrutację na szkolenie z zakresu nowoczesnych technologii dla przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji uczestniczących przynajmniej raz w Programie Równać Szanse. więcej
5 lipiec 2015, 16:47

Zakończyło się Szkolenie Młodzieżowych Liderów!

Zakończyło się Szkolenie dla Młodzieżowych Liderów Programu Równać Szanse! więcej
16 kwiecień 2012, 11:58

Wywiad z Magdaleną Bębenista

 

  

Imię i nazwisko: Bębenista Magdalena

 

Zawód/ wykonywane zajęcie: studentka pedagogiki

 

Koordynowany projekt, w jakich latach i w której ścieżce programu: Regionalny Konkurs Grantowy 2011

 

Organizacja aplikująca w konkursie oraz miejscowość: Stowarzyszenie Ekologiczno – Kulturalne ZIARNO

 

Najciekawsze doświadczenie z okresu realizacji projektu: Zajęcia w czasie szkolenia dla koordynatorów, czas spędzany z młodzieżą  na spotkaniach oraz  próby przedstawień do spektaklu.

 

Jakie korzyści przynosi Pani możliwość koordynacji projektu? Mając możliwość koordynacji projektu zdobywam nowe doświadczenia w pracy z młodzieżą, mam możliwość sprawdzić się w nowej roli. Nabywam nową wiedzę a także umiejętności.

 

Jaki wpływ na działania w projekcie mają jego uczestnicy (na etapie planowania i realizacji)? Uczestnikami  realizowanego projektu jest młodzież. Realizują założone cele projektu według własnych pomysłów.

 

Co już się udało zrobić, a co jeszcze przez Wami? Za nami: zapoznanie się z historią kultury żydowskiej, próby z zajęć muzycznych, teatralnych. Przed nami: dalsza praca nad spektaklem SKRZYPEK NA DACHU, przedstawienie z udziałem publiczności.

 

Jakie działania są w najbliższych planach? Młodzież napisała następny projekt, który jest kontynuacją obecnego i  jest już  w trakcje realizacji. 

 

Które z elementów projektu cieszą się największym zainteresowaniem młodych ludzi? Zapoznanie się i wgłębienie w kulturę oraz historię żydowską. Praca nad spektaklem.    

 

Co chciałaby Pani przekazać młodym ludziom, z którymi Pani współpracuje?   Miło jest mieć kontakt z młodzieżą,  która chce coś fajnego zrobić. Życzę im wytrwałości oraz zapału do działania jaki mają teraz. 

 

Czego nauczyła się (uczy się) Pani od młodzieży podczas pracy nad projektem? Większej odwagi, wytrwałości .

 

Co uważa Pani za największy (dotychczasowy) sukces związany z realizacją projektu? Cały przebieg i zaangażowanie młodzieży.

 

Czy zdarzyły się jakieś problemy podczas koordynowania projektu? Do tej pory nie napotkaliśmy żadnych problemów.

 

Jakimi doświadczeniami chciałaby Pani podzielić się z innymi koordynatorami? Praca z młodzieżą jest ciekawym doświadczeniem. Podsuwają nam nowe pomysły, które możemy wykorzystać w celu stworzenia nowego projektu.

 

W najbliższej przyszłości chciałabym... Zrealizować moje marzenia.

 

W weekend najbardziej lubię... odpoczywać.

 

W podróż wybrałabym się do...w góry.

 

W mojej pracy lubię. ..atmosferę ,którą tworzy zespół Ziarna. Częste kontakty z różnymi ludźmi wzbogacają moją wiedzę i rozszerzają moje horyzonty. 

 

Moim marzeniem jest... ukończyć studia magisterskie, obecnie jestem na pierwszym roku studiów pedagogiki terapeutycznej.

Cel Programu "Równać Szanse"

Konkursy dotacyjne

W tym dziale znajdą się informacje dotyczące aktualnej oferty konkursowej Programu.

Projekty modelowe

Zapraszamy do zapoznania się z Projektami Modelowymi Programu "Równać Szanse".

Kalendarium

Sprawdź co wydarzy się
w Programie "Równać Szanse" w 2015 r.