Aktualności  (pokaż wszystkie)
20 sierpień 2015, 14:41

Wyłączenie Panelu Wnioskodawcy Programu Równać Szanse!

Informujemy, że od dnia 25-go sierpnia 2015 r., od godziny 7.00 do dnia 26-go sierpnia 2015 r., do godziny 6.59 zostanie wyłączony Panel Wnioskodawcy, a przez to nie będzie możliwe podejmowanie żadnych aktywności związanych z rozliczeniem i obsługą dotacji przez Grantobiorców. więcej
19 sierpień 2015, 14:57

Już 26 sierpnia ogłaszamy Regionalny Konkurs Grantowy!

W środę, 26 sierpnia Polska Fundacja Dzieci i Młodzież ogłosi Regionalny Konkurs Grantowy Programu Równać Szanse 2015! więcej
19 sierpień 2015, 11:45

Szkolenia "Jak napisać wniosek w Programie Równać Szanse"!

Zapraszamy do udziału w szkoleniach "Jak napisać wniosek w Programie Równać Szanse". Szkolenia odbędą się we wrześniu w 5 największych miastach Polski. więcej
19 sierpień 2015, 10:59

Szkolenie z wykorzystania nowoczesnych technologii dla koordynatorów RS.

Po raz kolejny ogłaszamy rekrutację na szkolenie z zakresu nowoczesnych technologii dla przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji uczestniczących przynajmniej raz w Programie Równać Szanse. więcej
5 lipiec 2015, 16:47

Zakończyło się Szkolenie Młodzieżowych Liderów!

Zakończyło się Szkolenie dla Młodzieżowych Liderów Programu Równać Szanse! więcej
26 maj 2015, 11:15

Wywiad z Michałem Walkiewiczem

 

 

Imię i nazwisko: Michał Walkiewicz

 

 

Organizacja:  Stowarzyszenie Żarek

 

 

Zawód/Wykonywane zajęcie:  Strażak, Ratownik medyczny

 

 

Skąd pomysł na Program „Równać Szanse” w Drawsku Pomorskim?

W naszym mieście jest wiele osób młodych chętnych do tworzenia czegoś razem i dla innych. Stworzenie w naszym małym miasteczku młodzieżowej grupy ratowniczej jest czymś niesamowitym. Młodzi poza tym, że chłoną wiedzę jak szaleni tak samo rwą się do przekazywania tej wiedzy oraz udzielania pomocy innym.

 

 

Od kiedy jesteście z programem i co się już udało?

Z programem jesteśmy od lutego i mamy za sobą już sporo osiągnięć. Naszym największym jak dotąd sukcesem myślę ,że było wykonanie obstawy medycznej 45,5 godzinnego meczu w piłkę futsalową oraz uprzednio przebadanie i wyselekcjonowanie zawodników biorących w nim udział.

 

 

Co wg Ciebie odróżnia program RS od innych programów skierowanych do młodzieży?

W programie RS to młodzi mają działać. Koordynator jedynie dogląda z boku projektu. To młodzież prowadzi projekt.

 

 

Skąd czerpiecie pomysły na projekty?

Naszą pasją jest ratownictwo. Wszelkie projekty piszemy z myślą o ludziach. Pragniemy profilaktycznie zapobiegać tragediom i nieść pomoc innym w możliwie jak najwyższym stopniu.

 

 

Jak wg Ciebie powinna wyglądać rola koordynatora projektu, aby Młodzi odnieśli sukces?

Uważam ,że powinien być dla nich autorytetem. Ukazać im swoją osobę w takim świetle aby chcieli brać z niego przykład. Absolutnie nie wyręczać ich w jakichkolwiek sprawach. Odpowiednio ich naprowadzać a wówczas na pewno osiągną sukces.

 

 

Co Cię najbardziej zaskoczyło w trakcie realizacji projektów?

Myślę ,że zaangażowanie młodzieży. Nie spodziewałem się po nich ,że tyle serca włożą w ten projekt. To oczywiście było miłe zaskoczenie.

 

 

Co najbardziej porywa młodzież w projektach?

Młodzi są zafascynowani kiedy mogą sami coś zrobić. Kiedy np. wchodzimy do jakiegoś przedszkola i pada hasło: „ ten pokaz i szkolenie jest wasze”. Jako koordynator praktycznie tylko stoję z boku i doglądam jak przebiega całość. Mimo stresu i wielu wpadek całość zwykle wychodzi im świetnie. Należy też tutaj zaznaczyć ,że nic tak doskonale nie integruje grupy jak wspólnie wykonane zadanie.

 

 

Co dało Ci szkolenie dla koordynatorów?

Bardzo dobrze wspominam szkolenie. Poznałem wielu interesujących ludzi i naprawdę miło spędziłem czas. Jednak najważniejsze to wiedza jaką z niego wyniosłem a mianowicie jak być dobrym koordynatorem. Już w trakcie szkolenia zdążyłem zaplanować sobie wiele rzeczy, które potem w projekcie wykorzystałem.

 

 

Jakie plany dalej?

Z pewnością po zakończeniu projektu nadal będziemy organizować spotkania w celu doszkalania oraz szkolenia dla placówek tj. przedszkola i szkoły. Chcieli byśmy także od nowego roku szkolnego zacząć powiększać grono naszej grupy ratowniczej ogłaszając możliwość przystąpienia i prowadząc rekrutację nowych członków. Poza tym będziemy pisać kolejne wnioski aby znów otrzymać dofinansowanie na kolejny projekt , który pozwoli nam dalej prowadzić działania młodzieżowej grupy ratowniczej.

 

 

 

Gdybyś miał zarekomendować program innym osobom i organizacjom to co byś powiedział?

Powiedział bym ze jest to świetny program pozwalający młodym ludziom się realizować. Jeżeli czujesz ,że chciałbyś pomóc ludziom młodym wejść pewniej w życie to ten projekt jest właśnie dla Ciebie. Ja dzięki RS jestem razem z moją grupą w trakcie niesamowitej przygody. Z pewnością każdy uczestnik „Złotej Godziny” zapamięta ją do końca życia.

 

Cel Programu "Równać Szanse"

Konkursy dotacyjne

W tym dziale znajdą się informacje dotyczące aktualnej oferty konkursowej Programu.

Projekty modelowe

Zapraszamy do zapoznania się z Projektami Modelowymi Programu "Równać Szanse".

Kalendarium

Sprawdź co wydarzy się
w Programie "Równać Szanse" w 2015 r.