Aktualności  (pokaż wszystkie)
20 sierpień 2015, 14:41

Wyłączenie Panelu Wnioskodawcy Programu Równać Szanse!

Informujemy, że od dnia 25-go sierpnia 2015 r., od godziny 7.00 do dnia 26-go sierpnia 2015 r., do godziny 6.59 zostanie wyłączony Panel Wnioskodawcy, a przez to nie będzie możliwe podejmowanie żadnych aktywności związanych z rozliczeniem i obsługą dotacji przez Grantobiorców. więcej
19 sierpień 2015, 14:57

Już 26 sierpnia ogłaszamy Regionalny Konkurs Grantowy!

W środę, 26 sierpnia Polska Fundacja Dzieci i Młodzież ogłosi Regionalny Konkurs Grantowy Programu Równać Szanse 2015! więcej
19 sierpień 2015, 11:45

Szkolenia "Jak napisać wniosek w Programie Równać Szanse"!

Zapraszamy do udziału w szkoleniach "Jak napisać wniosek w Programie Równać Szanse". Szkolenia odbędą się we wrześniu w 5 największych miastach Polski. więcej
19 sierpień 2015, 10:59

Szkolenie z wykorzystania nowoczesnych technologii dla koordynatorów RS.

Po raz kolejny ogłaszamy rekrutację na szkolenie z zakresu nowoczesnych technologii dla przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji uczestniczących przynajmniej raz w Programie Równać Szanse. więcej
5 lipiec 2015, 16:47

Zakończyło się Szkolenie Młodzieżowych Liderów!

Zakończyło się Szkolenie dla Młodzieżowych Liderów Programu Równać Szanse! więcej
12 maj 2015, 12:21

W Kosierzu działają!

Młodzież jest w trakcie tworzenia zespołu. Po początkowym marazmie młodzież zorganizowała się i w miarę działań zaczęła rozumieć czym jest grupa.

Młodzi ustalili priorytety działań, dokonali podziału zadań i wyznaczyli osoby odpowiedzialne za poszczególne działania.

W ramach działań w programie młodzież do tej pory wykonała stronę informacyjną na facebooku „Kosierz to my”. Problemem jest jeszcze systematyczność wpisów. Trwają prace nad uruchomieniem strony www, jednak młodzież musi odpowiedzieć sobie na pytanie „do czego potrzebna jest nam strona www?”. W trakcie tych działań młodzi bardzo mocno współpracują ze sobą, co stanowi bardzo pozytywny aspekt pracy z narzędziami komputerowymi. Bardzo duży wkład pracy, czysto budującej zespół od strony psychologii grupy i zespołu wnosi Pan Marek Kwaśniak, którego rola jako koordynatora czy trenera zagadnień związanych z Internetem naturalnie poszerzyła się o – można to nazwać – coaching zespołu młodych.

Na wniosek młodych z funduszy projektowych zakupione zostały „piłkarzyki” (gra stołowa), które bardzo wzmocniły współdziałanie w grupie ze względu na to, że młodzież sama musiała grę zmontować, aby móc ją uruchomić. Działanie to zajęło kilka godzin i doskonale pokazało umiejętności współpracy oraz naturalnie kształtujące się role grupowe. Kolejnym działaniem jest zorganizowanie przez młodzież turnieju „piłkarzyków” dla mieszkańców wsi Kosierz.

Na wniosek młodzieży zakupione zostały opaski żelowe z nadrukiem logotypu Równać szanse i nazwą projektu RADAR. Każdy z uczestników otrzymał taką opaskę i dzięki temu grupa otrzymała swoje oznaczenia.

Pozytywnym „efektem ubocznym” projektu jest zaangażowanie się młodzieży do innych działań na rzecz Kosierza, takich jak: uporządkowanie i przygotowywanie boiska do różnych gier, porządkowanie parku wiejskiego oraz zamiar współuczestniczenia w tworzonym właśnie stowarzyszeniu na rzecz wsi Kosierz.

Cały czas pracę młodych wspierają wolontarystycznie Helena Rewers (sołtys) i Renata Bożemska (mieszkanka Kosierza). Wedle ich słów „Równać szanse” sprawiło, że „Kosierz się obudził i zaczął żyć nowym życiem”.

Strona facebookowa:

https://www.facebook.com/kosierztomy?fref=ts

https://www.facebook.com/funlipa?ref=hl

 

Rafał Wesołowski

Koordynator

Cel Programu "Równać Szanse"

Konkursy dotacyjne

W tym dziale znajdą się informacje dotyczące aktualnej oferty konkursowej Programu.

Projekty modelowe

Zapraszamy do zapoznania się z Projektami Modelowymi Programu "Równać Szanse".

Kalendarium

Sprawdź co wydarzy się
w Programie "Równać Szanse" w 2015 r.