Aktualności  (pokaż wszystkie)
20 sierpień 2015, 14:41

Wyłączenie Panelu Wnioskodawcy Programu Równać Szanse!

Informujemy, że od dnia 25-go sierpnia 2015 r., od godziny 7.00 do dnia 26-go sierpnia 2015 r., do godziny 6.59 zostanie wyłączony Panel Wnioskodawcy, a przez to nie będzie możliwe podejmowanie żadnych aktywności związanych z rozliczeniem i obsługą dotacji przez Grantobiorców. więcej
19 sierpień 2015, 14:57

Już 26 sierpnia ogłaszamy Regionalny Konkurs Grantowy!

W środę, 26 sierpnia Polska Fundacja Dzieci i Młodzież ogłosi Regionalny Konkurs Grantowy Programu Równać Szanse 2015! więcej
19 sierpień 2015, 11:45

Szkolenia "Jak napisać wniosek w Programie Równać Szanse"!

Zapraszamy do udziału w szkoleniach "Jak napisać wniosek w Programie Równać Szanse". Szkolenia odbędą się we wrześniu w 5 największych miastach Polski. więcej
19 sierpień 2015, 10:59

Szkolenie z wykorzystania nowoczesnych technologii dla koordynatorów RS.

Po raz kolejny ogłaszamy rekrutację na szkolenie z zakresu nowoczesnych technologii dla przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji uczestniczących przynajmniej raz w Programie Równać Szanse. więcej
5 lipiec 2015, 16:47

Zakończyło się Szkolenie Młodzieżowych Liderów!

Zakończyło się Szkolenie dla Młodzieżowych Liderów Programu Równać Szanse! więcej
27 kwiecień 2015, 16:57

Wywiad z Izabelą Siwek

Imię i nazwisko: Izabela Siwek

 

 

Organizacja: Ochotnicza Straż Pożarna w Bukowcu

 

 

Zawód/Wykonywane zajęcie: Technik Ekonomista, studentka I roku Wyższej Szkoły Bankowej na kierunku Finanse i Rachunkowość, pracownik biurowy w A&B Solarcompany sp. z o. o.

 

 

Skąd pomysł na Program „Równać Szanse” w Bukowcu?

Do tej pory w Bukowcu zostały bardzo pomyślnie zrealizowane już trzy projekty w ramach RKG. Gdy zakończył się ostatni – musical, było już pewne, że kolejny również zostanie złożony i już zaczęliśmy główkować nad tematem projektu. Realizacja projektów Programu RS stała się już tradycją.

 

 

Od kiedy jesteście z programem i co się już udało?

OSP pierwszy raz ma do czynienia z RS. Wcześniejsze projekty pisane były za pośrednictwem Stowarzyszenia Wsi Bukowiec „Działajmy Razem”. Pierwszy projekt w ramach RKG RS w Bukowcu realizowany był w 2010 roku. Dotyczył on piłki nożnej.
Drugi projekt – fireshow. Powstała wtedy grupa ogniowa BOMBASTIC, która trwa do dzisiaj i cieszy się coraz większą popularnością w różnych miejscach Polski. Następnie – musical, który wywołał niesamowicie pozytywne zaskoczenie wśród oglądających nas. W międzyczasie zrealizowany został wspólny projekt z młodzieżą z Siedliska Nowosolskiego oraz Roska (koło Wielenia), dwa fora lokalne oraz inne, mniejsze działania.

 

 

Jesteś absolwentką Szkolenia Młodzieżowych Liderów Programu Równać Szanse, co dało Ci Szkolenie?

Oprócz pysznych obiadków... Hmm... Poznałam młodych, utalentowanych ludzi z ciekawymi pomysłami, ze świeżą energią do działania. Wymieniłam się doświadczeniami z realizacji projektów. Zyskałam wiele cennych wskazówek dotyczących przede wszystkim pracy w grupie i ogólnie pracy z młodzieżą w każdej części realizacji projektu.
Miałam również możliwość nauczyć się i tańczyć na jednym z Warszawskich przystanków  belgijkę!

 

 

Co dało Ci uczestnictwo w projektach w ramach Równać Szanse?

Gdyby nie projekty RS, wróciłabym z pracy, usiadła i po raz kolejny bym się zastanawiała, dlaczego moje życie jest takie nudne.  Dlaczego nie potrafię wyjść z domu, zebrać ludzi i wspólnie zająć się czymś ciekawym? Miałam zawsze bardzo dużo wolnego czasu, który, wiedziałam, że źle wykorzystuję, bo właściwie na nic konkretnego. W trakcie pierwszego mojego projektu, dotyczącego fireshow, bardzo dużo się zmieniło. Szybko doszło do  tego, że moment, w którym usiadłam i  nie miałam na chwilę nic zaplanowanego był czymś niecodziennym. Tak właściwie jest do dzisiaj. Wiem, że jest tyyyle do zrobienia i każdą chwilę próbuję jakoś wykorzystać.
Uwierzyłam w siebie. Zobaczyłam, że ludzie wokół mnie we mnie wierzą, dlatego jest mi łatwiej podejmować się różnych działań.
Nawiązałam bardzo dobre relacje z ludźmi z mojego otoczenia, z którymi teraz realizuję przeróżne działania lub, do których mogę i potrafię się zwrócić o jakiekolwiek wsparcie. Są to zarówno młodzi, jak i starsi – od sąsiadów po dyrektorów, pracowników różnych instytucji. Poznałam ludzi z dalszych zakątków Polski, z którymi owocna współpraca utrzymuje się do dzisiaj.

 

 

Do tej pory byłaś uczestnikiem projektów w ramach Równać Szanse, teraz zostałaś koordynatorem. Jak się czujesz jako przyszły koordynator?

Rola koordynatora nie jest prosta. Zastanawiałam się, czy się jej podjąć. Jestem osobą, która lepiej się czuje wykonując powierzone zadania, niż  koordynując je. Wiem jednak, że sobie poradzę. Chciałam spróbować, sprawdzić się. Myślę, że po tym projekcie będę miała już pewne doświadczenie koordynatorskie, które powinnam w przyszłości wykorzystać.

 

 

Co robicie w projekcie?

W naszym projekcie działamy w kierunku pokazu mody. Nie będzie to jednak zwykły pokaz. Stroje będą wykonane z papieru, folii, spinaczy do papieru, płyt, tapet, tiuli oraz innych ciekawych materiałów. Uczestniczymy w warsztatach: fotograficznych, modelingowych, wizażowych, fryzjerskich.

 

 

Co chciałabyś, aby młodzi osiągnęli przez udział w projekcie?

Chciałabym, aby młodzież potrafiła dostrzegać i korzystać z tego, co ma wokół siebie. Młodzi strasznie się nudzą. Nie potrafią zorganizować sobie efektywnie czasu. Myślę, że posiadając taką umiejętność, w połączeniu z nawiązaniem relacji z ludźmi wokół, zaczną iść nową drogą, realizując kolejne wspólne działania, wzmacniając swoją  pozycję wśród społeczeństwa, rozwijając swoje zainteresowania, odkrywając nowe.
Chcę, żeby poczuli się ważni, potrzebni, aby uwierzyli w to, że każdy z Nich jest wyjątkowy i posiada bogate, nigdy nie odkryte do końca wnętrze. Chciałabym, aby się nie bali nowości, chętnie podejmowali się nowych wyzwań, nie zniechęcali się, potrafili dążyć uparcie do tego, co pragną osiągnąć.

Ważne jest, żeby młodzież miała świadomość, że mają wokół ludzi, do  których można się zwrócić o pomoc, aby potrafiła i nie bała/nie wstydziła się tego.

 

 

Które umiejętności są kluczowe wg Ciebie?

Umiejętności nawiązywania, podtrzymywania i dbania o kontakty z ludźmi. Umiejętność  wyrażania siebie, uwierzenie w siebie, w swój potencjał. Umiejętne stawianie sobie celów i wytrwałe dążenie do  nich.

 

 

Gdybyś miała polecić innym młodym liderom Szkolenie Młodych, to co byś im powiedziała?

To świetny czas. Możliwość spotkanie wielu młodych, ciekawych ludzi, którzy również nie mają zamiaru się nudzić. Praca oraz zabawa w miły towarzystwie uczestników i prowadzących! Wymiana doświadczeń, pomysłów. Tyle energii do  działania w jednym miejscu. Naprawdę warto! 

 

 

Co Cię najbardziej zaskoczyło na początku drogi koordynatora?

Moja stanowczość, czego nigdy u siebie nie zauważyłam.  

 

 

Jakie plany dalej?

Będę dalej pracować, studiować, działać, działać i działać

 

 

Gdybyś miał zarekomendować program innym osobom i organizacjom to co byś powiedział?

Masz marzenie? Jakiś cel? Zrealizuj go wspólnie z młodymi. RS to program, który poważnie, lecz pozytywnie namieszał mi w życiu. On uzależnia. Uzależnia od działania! I pomaga w działaniach. Niesamowita szansa dla młodzieży oraz tych, dla których rozwój młodzieży nie jest obojętny! 

 

Cel Programu "Równać Szanse"

Konkursy dotacyjne

W tym dziale znajdą się informacje dotyczące aktualnej oferty konkursowej Programu.

Projekty modelowe

Zapraszamy do zapoznania się z Projektami Modelowymi Programu "Równać Szanse".

Kalendarium

Sprawdź co wydarzy się
w Programie "Równać Szanse" w 2015 r.