Aktualności  (pokaż wszystkie)
20 sierpień 2015, 14:41

Wyłączenie Panelu Wnioskodawcy Programu Równać Szanse!

Informujemy, że od dnia 25-go sierpnia 2015 r., od godziny 7.00 do dnia 26-go sierpnia 2015 r., do godziny 6.59 zostanie wyłączony Panel Wnioskodawcy, a przez to nie będzie możliwe podejmowanie żadnych aktywności związanych z rozliczeniem i obsługą dotacji przez Grantobiorców. więcej
19 sierpień 2015, 14:57

Już 26 sierpnia ogłaszamy Regionalny Konkurs Grantowy!

W środę, 26 sierpnia Polska Fundacja Dzieci i Młodzież ogłosi Regionalny Konkurs Grantowy Programu Równać Szanse 2015! więcej
19 sierpień 2015, 11:45

Szkolenia "Jak napisać wniosek w Programie Równać Szanse"!

Zapraszamy do udziału w szkoleniach "Jak napisać wniosek w Programie Równać Szanse". Szkolenia odbędą się we wrześniu w 5 największych miastach Polski. więcej
19 sierpień 2015, 10:59

Szkolenie z wykorzystania nowoczesnych technologii dla koordynatorów RS.

Po raz kolejny ogłaszamy rekrutację na szkolenie z zakresu nowoczesnych technologii dla przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji uczestniczących przynajmniej raz w Programie Równać Szanse. więcej
5 lipiec 2015, 16:47

Zakończyło się Szkolenie Młodzieżowych Liderów!

Zakończyło się Szkolenie dla Młodzieżowych Liderów Programu Równać Szanse! więcej
12 luty 2015, 11:45

Program dla Dyrektorów Bibliotek

 

Kierujesz biblioteką publiczną, chcesz rozwijać swoje umiejętności przywódcze, jeszcze sprawniej zarządzać i lepiej komunikować się z otoczeniem? Pragniesz skutecznie realizować swoje cele i cele Twojej biblioteki? Jeśli tak, ta oferta jest dla Ciebie! Weź udział w programie Szkoły Liderów oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego „Kieruj w dobrym stylu”. Nabór do programu rozpocznie się 23 lutego br.
 

Celem programu „Kieruj w dobrym stylu” jest rozwój kompetencji zarządczych i przywódczych dyrektorek i dyrektorów bibliotek, w tym: kierowania zespołem i komunikacji z nim, współpracy z otoczeniem, umiejętności przekonywania, argumentowania i prezentacji własnych opinii.

 

Program obejmuje kilkadziesiąt godzin szkoleń, umożliwia także udział w coachingu indywidualnym lub grupowym. Uczestnicy programu mogą również skorzystać z dodatkowej oferty szkoleniowej, m.in. z interaktywnychspotkań webinaryjnych.
 

W pilotażowej edycji „Kieruj w dobrym stylu” w 2014 r. wzięło udział 27 dyrektorek i dyrektorów bibliotek – zobacz, co mówią o programie:

 

 


Dowiedz się więcej o programie.

Weź udział w programie "Kieruj w dobrym stylu"! Wymieniaj doświadczenia z innymi osobami kierującymi bibliotekami - ludźmi, którzy Cię rozumieją. Dowiedz się, jak inni radzą sobie z „Twoimi” problemami. Poznaj dyrektorki i dyrektorów bibliotek, którzy już odnieśli zawodowe sukcesy i zainspiruj się ich historiami! 

Skorzystaj z 20-letniego doświadczenia Szkoły Liderów i rozwiń swoje kompetencje! Nie jest dla nas ważne, czy masz duże doświadczenie w kierowaniu biblioteką – istotne jest, czy stawiasz na SWÓJ ROZWÓJ

Zapoznaj się z ofertą programu „Kieruj w dobrym stylu”!

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W PROGRAMIE?

Program jest adresowany do dyrektorek i dyrektorów bibliotek, które biorą lub brały udział w następujących projektach FRSI:

  • Program Rozwoju Bibliotek,
  • RozPRACUJ to z biblioteką,
  • Biblioteka miejscem spotkań wielu kultur,
  • Strefy Innowacji,
  • LABiB.

Do udziału w programie zapraszamy także:

  • kierowniczki i kierowników bibliotek (biorących udział w wymienionych wyżej projektach) połączonych z inną instytucją (np. Gminnym Ośrodkiem Kultury) lub działających w strukturach Urzędu Gminy;
  • dyrektorki i dyrektorów bibliotek powiatowych (z miast do 50 tysięcy mieszkańców), które nie brały udziału w projektach FRSI.

UWAGA! W programie może wziąć udział tylko jedna osoba z danej biblioteki.

Zgłoś się do programu od 23 lutego br.

Jeśli nie spełniasz kryteriów udziału w programie, a jesteś zainteresowana/zainteresowany rozwijaniem swoich kompetencji liderskich – przeczytaj o rekrutacji do XI edycji Programu Liderzy PAFW.

„Kieruj w dobrym stylu. Program dla dyrektorek i dyrektorów bibliotek” jest prowadzony przez Fundację Szkoła Liderów na zlecenie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje Program Rozwoju Bibliotek, który ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Billa i Melindy Gates oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Cel Programu "Równać Szanse"

Konkursy dotacyjne

W tym dziale znajdą się informacje dotyczące aktualnej oferty konkursowej Programu.

Projekty modelowe

Zapraszamy do zapoznania się z Projektami Modelowymi Programu "Równać Szanse".

Kalendarium

Sprawdź co wydarzy się
w Programie "Równać Szanse" w 2015 r.